Kto pokona maszkarona?

KTO POKONA MASZKARONA

PRZYGODY WOJÓW I POTWORÓW

NA PIKNIKU W KSIĄŻENICACH

12 maja od 14:00 do 17:00

ORGANIZATOR ANIMACJI: DZIUPLA TROPICIELI PRZYGÓD

 

 

Maszkarony – plugawe stwory wkroczyły do świata ludzi. Kto podejmie wyzwanie, by zmierzyć się z nimi? W potyczkach na miecze, strzelając z łuku, obstawiając gonitwę robali... aż po zawrót głowy. Ten co słaby w uszach, ale mocny w kłębie potworowi da po gębie!

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wkroczymy w świat fantasy, gdzie na moment staniemy się wojami, którzy mierzyć się będą z hordą paskudnych tworów i potworów.

Konkurencje / stanowiska

STREFA ŁUCZNICZA

Arrowball – starcia wojowników

Dwie drużyny wojowników maks. po 6 osób zaopatrzone są w łuki, bezpieczne strzały zakończone gumową miękką kulką, ochronne maski osłaniające twarz i głowę, rywalizują między sobą próbując wyeliminować przeciwną drużynę w określonym czasie.

Ustrzel potwora

Potwory pojmały jednego z naszych! Musimy go odbić! Organizujemy zasadzkę. Podejdziemy do nich niepostrzeżenie i strzelając z łuku zlikwidujemy zagrożenie uwalniając naszego przyjaciela! Przy tej zabawie korzystamy z łuków o małej sile naciągu, by również młodzi łucznicy mogli zmierzyć się w tym zadaniu. Używamy bezpiecznych strzał zakończonych gumową miękką kulką.

STREFA MIECZA

Miecz – cebula – zawrót głowy – ciach!

Kto nie chciałby władać mieczem jak wytrawny szermierz?! Ale pierwsze kroki stawiamy mierząc się z... cebulą! Ten wyciskacz łez w pewnych warunkach może okazać się nie lada przeciwnikiem.

Kto mieczem wojuje

Po przeszkoleniu i treningu z mistrzem, będziecie mogli stoczyć prawdziwy pojedynek szermierczy. Wyposażeni w lateksowe miecze i tarcze będziecie mogli stoczyć pojedynek z Czarnym Baronem. Kto pokona Czarnego Barona?!

STREFA SIŁACZY

Rzut potworem

W obozie prawdziwych śmiałków, to jedna z najtrudniejszych konkurencji. Liczy się wyczucie odległości, zręczność i celne oko. Czy uda się potworem trafić w to COŚ?

Pieńki w górę!

Pojedynek prawdziwych herosów. Kto utrzyma najdłużej drewniany pieniek przed sobą? Można wyzwać do rywalizacji tata, brata, mamę czy młodszą siostrę:-) Niech udowodnią kto ma więcej pary w rękach.

Celne oko do podkowy

W Pacanowie kozy kują... a w Książenicach rzucają podkowami. To stara, ale nadal popularna zabawa, polegająca na rzuceniu podkową w taki sposób, by znalazła się najbliżej słupka.

STREFA BITWY

Bitwa na katapulty

Oblężenie twierdzy maszkaronów trwa! Czas użyć ciężkiego sprzętu. Użyjmy katapult! W tej konkurencji należy pokonać przeciwnika wypuszczając pociski w kierunku twierdzy wroga.

Gonitwa robali

Gotowi... Do startu... Start! Robale ruszyły. Który pierwszy dopełznie do mety?! To zabawa nie tylko dla najmłodszych. Wymaga nie lada sprawnych rąk. Rywalizacja polega na zwijaniu na drążek sznurka, na końcu którego jest przyczepiony ROBAL.

Rozgrywając wszystkie konkurencje wojownicze zespoły rodzin czy przyjaciół mają szansę zdobyć „dziupliki”. Spośród tych, którzy zdobędą ich najwięcej rozlosujemy nagrody!

DO ZOBACZENIA JUŻ 12 MAJA!

Organizator

Patroni

ksiazenice.jpg
więcej...

Sponsorzy i Partnerzy

Nowe Logo bibl.jpg
więcej...

Facebook