Piknik Ekologiczny 2011

Piknik Ekologiczny 2011 był pierwszym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Miasto - Ogród Książenice. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę!  Zgodnie z danymi Straży Miejskiej wzięło w nim udział ok. 1200 osób!Piknik został zorganizowany na placu przeznaczonym pod szkołę podstawową , gdzie zostało ustawionych prawie 60 namiotów, w których oferowano biżuterię, rękodzieło, żywność ekologiczną oraz wiele innych atrakcji:
•    wernisaż malarski p. Ewy Strzyżewskiej
•    wystawę fotografii p. Katarzyny Ciesielskiej- Faber
•    porady projektanta ogrodów p. Joanny Witek
•    „przystanku biblioteka”, gdzie odbywał się kiermasz książek, czytano bajki, grano w gry planszowe
•    warsztaty ekologiczne dla dzieci gdzie dzieci mogły ozdabiać wianki, ramki i tworzyć prace artystyczne

Nad stawami można było popływać z Klubem Żeglarskim "Czysty Wiatr" żaglówkami i motorówką, miło spędzić czas z psimi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Homo& Animal, pojeździć na kucyku.


Podczas Pikniku nagrodzono laureatów Konkursu Zielone Płuca Mazowsza. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu pracy plastycznej inspirowanej krajobrazami Mazowsza obserwowanego w różnych porach roku. Na konkurs wpłynęło 31 prac z 8 placówek, w tym prace z Gimnazjum w Józefinie. Komisja konkursowa ( z przewodniczącą p. Ewą Strzyżewską) wybrała 12 prac. Przyznano 12 równorzędnych wyróżnień. Prace prezentowane były podczas Pikniku i wzbudzały ogromne zainteresowanie.

Nagrody laureatom wręczyli p. Grzegorz Benedykciński- burmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki, p. Grażyna Śledzińska-prezes AGRI ROL-u, p. Jacek Szczygielski - prezes Fundacji Miasto-Ogród Książnice. Dwie szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim i Szkoła Podstawowa Nr 4- Filia w Książenicach otrzymały nagrody specjalne za opracowanie kronik, w których zaprezentowały wiele działań proekologicznych jakie realizują w swoich placówkach. Sponsorami nagród byli: Gmina Grodzisk Mazowiecki, Fundacja z Książenic, Klub Żeglarski, oraz p. Beata Dolecka z CENTRUM OGRODNICZEGO DOROTEX.

Następnie swoje utwory zaprezentowali laureaci konkursu Piosenki o Zdrowiu. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wykonywane piosenki promujące zdrowy, ekologiczny styl życia to projekty autorskie- zostały wymyślone na potrzeby konkursu. Teksty często dzieci układały same. Wystąpiły zespoły z przedszkoli: WESOŁY AUTOBUS, TĘCZOWE OGNISKO i Przedszkola w Golach oraz Szkoła Nr 2 z Grodziska Maz. i Szkoła z Baranowa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia:

Organizator

Patroni

logo-mae.jpg
więcej...

Sponsorzy i Partnerzy

remondis.jpg
więcej...

Facebook